AKTİF GROUP

 

Türk ticaret hayatına, 1950'li yıllardan beri, kişilikleri ve yaptıklarıyla renk katmış Türk girişimcilerinin aldığı kararla, 1989 yılında, o günün şartlarına uygun olarak kurumsallaşma macerasına başlayan Aktif Group, kendini daha da geliştirerek günümüzdeki güçlü yapısına kavuşmuştur.

Aktif Group, Türkiye Ekonomisini her açıdan etkileyen zorlu kriz dönemlerinden, daha güçlü ve tecrübeli olarak çıkmış, ticaret hayatına istikrarlı bir şekilde devam etmesini bilmiştir.

Aktif Group; lojistik, gıda, turizm ve inşaat sektörlerindeki çalışmalarını, başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Aktif Group olarak, üstlendiğimiz misyonun önemini biliyoruz ve hedeflerimizi sürekli yenileyerek, kaliteden ödün vermeden çalışmaya devam ediyoruz. Gelecekte de aynı kararlılıkla, çalışkan ve dinamik yapımızı ilk günkü gibi koruyarak, yeni başarıların altına imza atacağız.

Aktif Group tanıtım katalogu için tıklayınız.

 

RAKAMLARLA AKTİF GROUP
7
Şirketler
6
Markalar
5
Sektörler
625
Çalışan Sayısı
TARİHÇE
1950

Aktif Group’un temelleri, 1950 yılında kollektif şirket olarak atılmıştır.

1989

Her geçen gün günümüz şartlarına uygun olarak kurumsal yapısını oluşturan aile şirketi, 1989 yılında Mehmet Camızcı ve Mehmet Nükte ortaklığı ile Anonim Şirket statüsünü alarak günümüzdeki güçlü kurumsal yapısına kavuşmuştur.

1994

İleriki yıllarda altyapı, üstyapı, fabrika, konut ve otel inşaatı gibi çeşitli alanlarda pek çok başarılı projeye imza atacak olan Aktif İnşaat kurulmuştur.

Aktif Lojistik, alanında Avrupa’nın sayılı tesislerinden olan Ankara Halk Ekmek Fabrikası’nın ürettiği ekmekleri, kentin 650 ayrı noktasına ulaştırmak üzere  1994 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

2004

Aktif İnşaat’ın yenilikçi çizgisini yansıtan, mimarisi ve toplam kalite anlayışı ile fark yaratan beş yıldızlı Metropolitan Hotels Ankara 2004 Ocak ayında faaliyete geçmiştir.

2007

İleri teknolojisi ve üretim  kapasitesi ile Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip. Antalya Halk Ekmek, Üretim Tesisi’ni, 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak 2007 temmuz ayında hizmete açılmıştır. Tesis tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda ve farklı tatlar sunmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Antalya’da bulunan beş yıldızlı otellere taze ve donuk ürünler üretmektedir.

2015 yılı Ağustos ayında Unlu Mamüller üretim tesisinin kullanım hakkını süreli olarak devredilmiş, sektöre bir süreliğine ara verilmiştir.

2013

Ekmeğim Fırın Cafe, 2013 yılında Antalya’da faaliyete geçmiştir. Ürün çeşitliliği ve kaliteli hizmet anlayışı ile Antalya halkına hizmet etmektedir.

2015

Aktif Group, İstanbul Taksim’de 2015 yılı Mart ayında Metropolitan Hotels Taksim (Beyoğlu) şubesini açmıştır.

Aktif Group, çalışanları ve yönetim kadrosunun modern ve rahat bir ortamda, verimli çalışabilmesi için tasarlanan Merkez Ofis’i 2015 yılı içerisinde tamamlamıştır.

2017

Yeni cazibe merkezi olan Kabataş semtinde denize yürüme mesafesinde şıklığın yeni adresi Metropolitan Hotels Bosphorus hizmete açıldı